logo

Do pátrací akce po malém chlapci byly zapojeny desítky lidí, nasazen byl vrtulník LS PČR s termovizí

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na tři desítky policistů pátraly ve středu odpoledne po tříapůlletém chlapci z Kostelce u Holešova, který se ztratil rodinným příslušníkům.

Oznámení o zmizení chlapce jsme na operačním středisku přijali krátce před čtvrtou hodinou odpoledne. Ihned poté se rozjela rozsáhlá pátrací akce, do které se zapojili holešovští, bystřičtí, hulínští i kroměřížští policisté. Dále dorazily posily z Pohotovostně eskortního oddělení Zlín a policejní psovodi se služebními psy. Nasazen byl také policejní vrtulník s termovizí. Malého chlapce hledali i dobrovolní a profesionální hasiči, holešovští městští strážníci a několik občanů. O pomoc jsme požádali také kolegy z Olomouckého kraje. Pátrání bylo i s popisem ztraceného dítěte vyhlášeno obecními rozhlasy v okolních obcích i v obcích na Přerovsku.

Prohledávali jsme místa poblíž bydliště, samotnou obec a její okolí, přilehlé obce, ale i nedaleké lesy, pole a louky. Akce byla úspěšná, po dvou a půl hodinách se podařilo malého chlapce vypátrat v obci Líšná na Přerovsku. V pořádku a nezraněného jsme ho předali rodičům.

Děkujeme za pomoc všem, kteří nám chlapce pomáhali hledat. Velmi si ceníme nadstandartního přístupu starosty obce Kostelec u Holešova pana inženýra Petra Hlobila a také místostarosty obce Líšná pana Lubomíra Vinklárka. Poděkování patří rovněž starostům a zástupcům okolních obcí, kteří pátrací relaci vyhlásili v obecních rozhlasech.

por. Mgr. Simona Kyšnerová, Policie ČR