logo

Do pátrání po zmizelé matce z Nechvalína pátrali policejní potápěči i policisté z SPJ Brno

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Do pátrání se zapojila třicítka policistů z brněnské pořádkové jednotky a také policejní potápěči. Pěší policisté měli za úkol propátrat zalesněnou lokalitu poblíž obce Nechvalín, kam nás nasměroval jeden z poznatků od místních obyvatel, že by toto místo mohlo mít spojitost s pohřešovanou ženou.

Jedná se o hodně zarostenou lokalitu a pátrání zde bylo velmi obtížné. Potápěči mezitím prohlíželi za pomocí sonaru blízkou vodní nádrž a její dno. I přesto se nám ale zatím hledanou ženu nepodařilo najít.

Již od samotného vyhlášení pátrání po pohřešované ženě proběhlo osm pátracích akcí většího rozsahu a několik menších tzv. dílčích. Propátrával se jak dům, kde bydlela, tak i vesnice a blízké okolí. Na místě pátraly desítky policistů, policisté na koních, psovodi, vrtulník s termovizí i potápěči.

Žádná z těchto akcí nepřinesla kladný poznatek, který by nás posunul dále. Proto stále apelujeme na veřejnost. Pokud by měl někdo informaci o výskytu pohřešované Pavly Zálešákové z Nechvalína, ať se přihlásí na linku 158.

por. Bc. Petr Zámečník, PČR