logo

Do pěstírny marihuany vtrhla s kriminalisty Speciální jednotka Dukovany

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Skvělou práci odvedli pelhřimovští kriminalisté ve spolupráci se speciální jednotkou Dukovany, když ve středu 9. listopadu dopadli v jedné z obcí na Pelhřimovsku dva muže cizí státní příslušnosti, kteří pěstovali konopí. Pěstování této rostliny se věnovali nejméně od letošního září do začátku listopadu, kdy jim jejich záměr policisté překazili.

Rostliny pěstovali v jednom ze zemědělských objektů, za účelem získání látky zvané marihuana. K tomu ale neměli příslušné zákonné povolení. Pěstírna byla vybavena profesionálně. Nechyběly zde lampy s výbojkami, odtahové ventilátory, pachové filtry či předřadníky. Rozvedena zde byla také elektroinstalace, vzduchotechnika a kropící tyče. Konopí přitom pěstovali ve dvou prostorech, a to ve značném rozsahu. V prvním pěstebním prostoru pěstovali nejméně 780 kusů rostlin konopí a ve druhém pěstebním prostoru téměř 750 kusů rostlin.

Oba zadržení cizinci se v průběhu pěstování konopí o tyto rostliny starali s velikou péčí. Konopí zalévali, zastřihávali, hnojili, dohlíželi na chod a funkčnost zařízení celé pěstírny, a to až do středy 9. listopadu, kdy byli v dopoledních hodinách v prostoru zemědělské stavby zasahujícími policisty zadrženi. Jednalo se o šestačtyřicetiletého muže německé státní příslušnosti a o devětadvacetiletého muže rumunské státní příslušnosti, kteří se zdržovali na Pelhřimovsku.

Oba muži jsou v současné době obviněni ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, spáchaného ve formě spolupachatelství, za což jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Oba obvinění byli vzati do vazby a na soud čekají ve vazební věznici.

prap. David Linhart, PČR