logo

Do Plzně dorazili fanoušci CSKA Moskva, policie připravila bezpečnostní opatření

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V Plzni se ve středu večer odehrálo utkání Ligy mistrů mezi domácí Viktorií Plzeň a moskevským CSKA. Očekával se příjezd několika stovek ruských fanoušků, a tak plzeňská policie připravila adekvátní bezpečnostní opatření.

Do toho se zapojili policisté z Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje a také z Prahy. Samozřejmostí byla spolupráce s Městskou policií Plzeň.

Situaci ze vzduchu již v odpoledních hodinách monitoroval vrtulník Letecké služby Policie ČR. Na náměstí Republiky, kde se měli sejít ruští fanoušci, byl připraven také dron. V ulicích hlídkovali policisté, včetně plzeňské Krajské pořádkové jednotky, či Krajské pořádkové jednotky z Jihočeského a Karlovarského kraje. Do ulic vyrazili také policisté z Oddělení služební hipologie z Prahy (jízdní policie) a nechyběli ani plzeňští psovodi.

V okolí stadionu byli připraveni strážníci MP Plzeň, nechyběl vodní stříkač Policie ČR, či obrněné vozidlo.

Již okolo 18. hodiny se na plzeňském náměstí Republiky začali scházet první ruští fanoušci. Po 19. hodině jich zde byla přibližně stovka. Okolo půl osmé vyrazili pochodem ke stadionu, a to v doprovodu antikonfliktního týmu, monitorovacího vozidla i policistů z krajské pořádkové jednotky. Dopravu na trase pochodu regulovali dopravní policisté.

Poblíž stadionu zapálili ruští fanoušci světlice. Celý pochod až ke stadionu se však obešel bez jakýchkoliv problémů. Fanoušci se poté v poklidu přesunuli na tribuny.

MrK, Týdeník Policie