logo

Do Plzně zamíří Sparta Praha, policie připravuje bezpečnostní opatření

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje připravilo v souvislosti s fotbalovým utkáním mezi mužstvy FC Viktoria Plzeň a AC Sparta Praha v Doosan Aréně v Plzni bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku.

V bezprostředním okolí fotbalového stadionu budou proto na dodržování vnitřního pořádku a bezpečnosti dohlížet mimo jiné i policisté pořádkové jednotky. Bezpečnost a plynulost silničního provozu budou zajišťovat hlídky dopravní policie. Do opatření budou nasazeni i členové antikonfliktního týmu a policisté z oddělení služební kynologie se služebními psy a služební hipologie se služebními koňmi. Před zápasem, v jeho průběhu a po jeho skončení budou policisté průběžně shromažďovat a vyhodnocovat aktuální informace i pomocí mobilního monitorovacího centra.

Situaci a chování nejen fanoušků obou týmů budou monitorovat jednak v bezprostřední blízkosti sportovní arény, v centru města a v přilehlých městských částech. Pod dohledem policistů budou samozřejmě i všechny příjezdové cesty do Plzně. Žádáme nejen fanoušky obou mužstev, ale i všechny občany města Plzeň a její návštěvníky, aby v den konání zápasu svá vozidla parkovali na vyhrazených parkovištích, nebránili provozu a dbali pokynů policistů.

Všem sportovním fanouškům přejeme příjemný a ničím nerušený fotbalový zážitek!

por. Mgr. Dagmar Brožová, Policie ČR