logo

Do prodejny v Újezdu se vloupal uprchlý vězeň, na útěku vypil odcizený alkohol

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Hodně rychlý spád nabralo vyšetřování nočního vloupání do obchodu se smíšeným zbožím v Újezdu u Kunštátu. Do prodejny se pachatel dostal po poničení skleněné výplně dveří a odnesl si především alkohol a cigarety. Všechno za nejméně dvacet tisíc korun.

Že zloděj se dal hned po akci do popíjení, zjistili policisté záhy. Nasvědčovaly tomu nedaleko odložené rozpité láhve s alkoholem. Při vyšetřování případu na místě také zjistili, že v obci občas pobývá cizí muž. Další zjištění už policisty navedlo na horkou stopu. Tím mužem by mohl být vězeň, kterému se v listopadu podařilo utéct z kuřimské věznice.

Rozsáhlá pátrací akce, do níž bylo nasazeno několik policejních hlídek, které operovaly nejen na Blanensku, ale i například v Brně, slavila brzy úspěch.

Jedna z hlídek narazila v Kunštátu na podnapilého muže, ten se při kontrole nakonec ani nemohl vymlouvat a vloupání do obchodu přiznal. Navíc se po předložení dokladů potvrdilo, že zlodějem je uprchlý sedmatřicetiletý vězeň. Po prošetření případu tedy putoval v poutech zpět za mříže kuřimské věznice.

por. Bohumil Malášek, Policie ČR