logo

Do Uherského Hradiště dorazí Sparta Praha, na rizikové utkání se připravuje policie

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Více než stovka policistů se připravuje na rizikové fotbalové utkání mezi 1. FC Slovácko Uherské Hradiště a AC Sparta Praha, které začne v sobotu 1. prosince v pět hodin odpoledne na fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti. Našim cílem je zajistit veřejný pořádek po celou sobotu a ochránit zdraví a majetek nejenom návštěvníků utkání, ale i všech občanů našeho města.

Mezi hlavní úkoly policie bude patřit dohled jak na bezproblémový příjezd a příchod fanoušků na stadion, tak i na jejich odjezd. Není vyloučeno, že se na utkání objeví i několik desítek rizikových fanoušků. V průběhu utkání budou policisté veškeré dění monitorovat a v případě jakýchkoliv projevů násilí okamžitě zasáhnou!

Úkolem dopravních policistů bude dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v nejbližším okolí. Tímto žádáme všechny návštěvníky uvedeného utkání, kteří do místa jeho konání přijedou auty, aby s nimi parkovali na místech k tomu určených a respektovali dopravní značení.

Do bezpečnostního opatření jsou zahrnuti pořádkoví a dopravní policisté, kriminalisté, psovodi, jízdní policie a členové antikonfliktního týmu. Řady policistů posílí pořádková jednotka ze Zlína a jejich kolegové z Jihomoravského kraje. Pořádek budou zajišťovat i strážníci Městské policie Uherské Hradiště a pracovníci bezpečnostní agentury.

Návštěvníkům tohoto utkání připomínáme, že nosit na stadion jakoukoliv pyrotechniku, je zakázáno!

por. Bc. Milena Šabatová, Policie ČR