logo

Do velkopěstírny marihuany na Táborsku vtrhla jihočeská zásahová jednotka

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Táborští kriminalisté zaznamenali významný počin v boji proti drogové trestné činnosti. Na základě rozsáhlého šetření rozkryli a závěrečnou realizací ukončili existenci pěstírny, jejíž majitel vyráběl marihuanu pro toxikomanské zneužívání nejen v podobě sušiny, ale i ve formě pryskyřice z konopí, tedy hašiše. Drogu pak prodával či jinak poskytoval dalším osobám.

Při středečním zásahu, podpořeném spoluprací se Zásahovou jednotkou KŘP Jihočeského kraje, kriminalisté zadrželi nejen samotného pachatele, ale zajistili i fóliovník se sazenicemi a dále zejména vlastní pěstírnu, respektive rozsáhlý homebox, kde bylo konopí za pomoci svícení, topení, zalévání a přihnojování pěstováno.

Kriminalisté pak na místě zajistili i množství sušených vrcholových částí rostlin a větší množství již vyrobeného hašiše. Dále pak zajistili elektroinstalaci a navíc i odplombovaný elektroměr. Díky spolupráci s dodavatelem elektrické energie pak bylo zjištěno, že neoprávněným zásahem do výše zmíněného elektroměru pachatel již od konce roku 2016 připravil distribuční společnost o bezmála 114 000 korun.

Muž se tak stal důvodně podezřelým ze spáchání hned dvou trestných činů, a to přečinu krádeže a zejména pak zločinu neoprávněné výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Čeká jej soud, kde je s ohledem na tzv. „značný rozsah“ vyráběné drogy ohrožen trestem odnětí svobody na dobu až deseti let.

por. Mgr. Miroslav Doubek , Policie ČR