logo

Dobrovolný hasič zkolaboval při výjezdu k požáru, život mu resuscitací zachránili jeho kolegové

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Bylo po 23. hodině, v pátek 26. října, když dobrovolným hasičům z Kralup nad Vltavou vyhlásilo Krajské operační a informační středisko poplach. Jednotka měla vyjet na běžný typ zásahu, požár odpadu.

Na hasičské zbrojnici se sešlo šest lidí, kteří se ihned převlékli a běželi k autu, aby mohli vyrazit pomoci svým profesionálním kolegům.

Při nastupování do vozu však ze zatím neznámých příčin jeden z hasičů zkolaboval a zůstal ležet v bezvědomí na zemi. Jeho kolegové začali okamžitě jednat. Výjezd zrušili a když u svého kolegy nenahmatali tep, začal jeden z nich s resuscitací. Další z dobrovolných hasičů si byl vědom toho, že Policie ČR disponuje Automatizovaným externím defibrilátorem. Okamžitě proto běžel pro pomoc.

Před hasičárnou pak spatřil hlídku dopravních policistů, které proto oslovil a dovedl je na hasičskou zbrojnici. Policisté poskytli dobrovolným hasičům svůj AED. Tou dobou už byli na cestě také záchranáři, které hasiči přivolali.

V resuscitaci pokračovali dobrovolní hasiči společně s policisty i s využitím AED. Svého kolegu pak předali do péče záchranářům, kteří jej po ošetření přepravili do nemocnice.

Dnes je již dobrovolný hasič zpátky doma, a to především díky duchapřítomnosti a skvěle odvedené resuscitaci svých kolegů.

MrK, Týdeník Policie