logo

Domem v Ostravě se linul zápach chemikálií, v bytě pak policisté přistihli dva muže při výrobě pervitinu

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Nezvyklý chemický zápach v domě inicioval oznámení nestandardní situace.

Policisté oddělení hlídkové služby nato v domě dle intenzity zápachu vytipovali jeho nejpravděpodobnější zdroj – tedy jeden z bytů. Uvnitř pak hlídka zastihla dva muže při výrobě pervitinu. V průběhu domovní prohlídky byly zajištěny věci důležité pro trestní řízení, laboratorní technika, tvořící provizorní zařízení určené k nelegální výrobě psychotropní látky pervitinu (tzv. varna) i chemikálie k výrobě této látky.

Po shromáždění důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání obou mužů ve věku 24 a 33 let pro trestný čin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy (dílem dokonaným, dílem nedokonaným ve stádiu pokusu).

Muži byli zadrženi dne 26. 2. 2018 kolem 20.30 hodin v Ostravě. Na staršího vydal soud příkaz k zatčení, byl také již odsouzen pro obdobnou trestnou činnost. Trest obecně prospěšných prací nevykonal. Podezřelí se k protiprávnímu jednání doznali, popsali výrobu pervitinu i skutečnost, že pervitin vyrobit nestihli, neboť v době výroby dorazili policisté. Pachatelům hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Závěrem opět doporučení, pokud ve svém sousedství zaznamenáte nestandardní zápach chemického rázu, situaci sdělte policistům. I v minulém roce jsme obdobné případy odhalili právě díky všímavosti oznamovatelů.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková, Policie ČR