logo

Dopravní podnik v Pardubicích navštívil unavený sportovní holub, postarali se o něj strážníci, kteří ho po dohodě s majitelem vypustili do přírody

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na ……. holub vlétl, cestu svou si nejspíš spletl. Tuto u operačních města oblíbenou větu mohou zařadit do svého slovníku i dispečeři pardubického dopravního podniku.

V neděli totiž oznámili městské policii, že k nim přišel unavený a možná i zraněný holub. Na místo byla vyslána odchytová hlídka, která vyslovila podezření, že se nejedná o zraněného letce, že je to sportovní borec, který má v křídlech spoustu kilometrů, ze kterých je unaven, proto nemůže létat.

O správnosti jejích úvah svědčil i fakt, že holub měl okroužkované nohy. Na jednom z kroužků nalezli naši odchytáři telefonní číslo na majitele a zavolali mu. Muž ze vzdálené části Polska potvrdil, že se na „kolegy“ z dopravního dispečinku přišel podívat sportovní holub, který je účastníkem právě probíhajícího holubářského utkání.

Majitel letce se s odchytáři městské policie domluvil, že se mu o holuba postarají, a jakmile bude pták v dobré kondici, strážníci jej vypustí.

Zvířecí sportsman má tak od neděle veškerý servis, aby nabral síly a mohl, za dobrých podmínek, vzlétnout k domovu. „Den D“ nastal ve středu, kdy byl holub strážníky vypuštěn a je na cestě k domovu.

Máme od majitele slíbeno, že jakmile dorazí, budeme o jeho návratu informováni. Tak uvidíme a přejeme ptačímu letci šťastnou a pohodovou cestu.

Lenka Uskobová, MP Pardubice