logo

Dopravní policista v době osobního volna odhalil a chytil zloděje

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policista při nákupu ve svém volnu odhalil a polapil zloděje, který ukradl oblečení v jedné z prodejen obchodního centra ve Zlíně. Zloděj skončil v policejní cele. Za krádež hrozí třiatřicetiletému recidivistovi, který je právě v podmínce, až tři roky odnětí svobody.

Policista z dopravního inspektorátu ve Zlíně v září v době svého volna nakupoval společně s rodinou v jedné z prodejen obchodního centra ve Zlíně. Jeho pozornost upoutal muž, kterého znal ze svých služeb jako zloděje. Viděl, že si bere do zkušební kabinky několik druhů oblečení a počkal, až bude z kabinky vycházet.

Předtucha policisty byla správná. Muž vracel do prodejny pouze jedny kalhoty, zato zkušební kabinka byla prázdná a jeho batoh přeplněný. Policista počkal, až lapka vyjde z prodejny a vyzval ho, aby s ním šel zpět dovnitř. Muž však nelenil a dal se na útěk. Policista běžel za ním. Honičku v chodbách nákupního centra ukončil po několika desítkách metrů policista, který zloděje dohnal a svedl ho na zem.

Lapka se však přesto snažil uniknout. Dva kolemjdoucí muži pomohli policistovi zloděje udržet až do příjezdu jeho kolegů z Otrokovic. Odcizené oblečení vrátili policisté zpět do prodejny a recidivista skončil v policejní cele.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR