logo

Dopravní policisté na Písecku kontrolovali nákladní dopravu

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Písečtí dopravní policisté se v minulém týdnu zaměřili na nákladní dopravu, do rozsáhlé akce se zapojili také dopravní policisté ze Strakonic, Tábora, krajského dopravního inspektorátu z Českých Budějovic a Centrum služeb pro silniční dopravu.

Policisté se zaměřili především na dodržování přestávek v řízení, dobu odpočinku a také na dodržování váhových limitů.

Během akce, která probíhala v různých časech během tří dnů především na silnicích Písecka, policisté zkontrolovali přes sedmdesát nákladních automobilů.

Policisté zastavili a kontrolovali 39 nákladních vozidel, u kterých se zaměřili na dodržování nařízení 561/2006 a dohody AETR a odhalili 9 porušení. Osm případů vyřešili uložením pětitisícových pokut a v jednom případě uložili zahraničnímu dopravci kauci ve výši 10 000 korun. Porušení nařízení spočívala v nedodržení přestávek v řízení, zkrácených dobách odpočinku či nedoložení záznamových listů. U dalších třiatřiceti nákladních vozidel provedli ve spolupráci s Centrem služeb pro silniční dopravu nízkorychlostní vážení, kdy více než polovina vozidel překročila při vážení povolené hodnoty. Policisté za tyto prohřešky uložili pokuty za bezmála 21 000 korun. Dva řidiči se kontrolnímu vážení odmítli podrobit, policisté jim uložili kauce ve výši 27 000 korun.

por. Mgr. Kamila Čuřínová Ingrišová, Policie ČR