logo

Dopravní policisté se při kontrolách na Břeclavsku zaměřují na neočištěná skla automobilů

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Zima je v plném proudu, a tak se dopravní policisté na Břeclavsku v těchto dnech zaměřují na kontrolu výhledu z vozidel. V zimních měsících, kdy se teplota dostane pod bod mrazu, musí řidiči často řešit problém s vytvořenou námrazou.

Díky špatnému rozhledu může řidič snadno přehlédnout chodce, cyklistu či jiné vozidlo, a způsobit tak dopravní nehodu. Zákon přitom jasně stanoví, že řidič nesmí řídit vozidlo, na němž jsou nečistoty, námraza nebo sníh, které zabraňují výhledu z místa řidiče vpřed, vzad a do stran. Ovšem na tato slova mnozí šoféři nedbají. Dopravní policisté se o tom znovu přesvědčili. Někteří řidiči vyjeli a očistili si pouze malou část čelního skla, ale boční a zadní skla nechali zamrzlá. V takových případech kolegové přistoupili k uložení pokuty.

Záměrem probíhajících kontrol je upozornit řidiče na rizika spojená se špatným výhledem. Proto také dopravní policisté rozdávali autoškrabky na zamrzlá skla, které by se měly stát nezbytnou součástí zimní výbavy každého řidiče. V uvedených kontrolách budeme pokračovat i nadále, a znovu apelujeme na řidiče, aby výhled z vozidla nepodceňovali.

por. Mgr. Kamila Haraštová, Policie ČR