logo

Dopravní policisté si převzali další nové motocykly

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý v dopoledních hodinách se uskutečnilo v showroomu Renocar v Brně druhé a to závěrečné předání motocyklů pro Policii České republiky.

Díky Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů jsme získali celkem 135 motocyklů zn. BMW za 60 477 681,- Kč. První část (76 kusů) obdrželi dopravní policisté ze všech krajských ředitelství policie již v polovině prosince loňského roku. Druhá část a to 37 kusů BMW F 800GT a 22 kusů BMW R 1200RT byla předána právě dnes.

Nové policejní motocykly umožní dopravním policistům efektivněji reagovat na aktuální situaci v silničním provozu, zejména ve vztahu k rychlejšímu řešení mimořádných situací na pozemních komunikacích či komplikací v plynulosti silničního provozu.

„Policejní motocykly jsou dnes standardní výbavou moderních evropských policejních sborů a představují významný a účinný nástroj pro dopravní policii v rámci plnění úkolů policie při dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Účelem navýšení počtu služebních motocyklů v dohledu nad silničním provozem je zviditelnění služby dopravní policie na všech typech komunikací. Celkem bude mít tedy pracovní tým MOTOTEAM 240 motocyklů,“ uvedl u příležitosti prvního slavnostního předání motocyklů v Brně policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý.

Druhého předání se zúčastnil ředitel služby dopravní policie plk. Tomáš Lerch, zástupce české divize motocyklů BMW Petr Krajča a spolumajitel Renocar Brno Pavel Vránek.

kpt. Eva Kropáčová, PČR