logo

Dopravní policisté pomohli zachránit život muži, který zkolaboval na zbrojnici dobrovolných hasičů v Kralupech nad Vltavou

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Hlídka dopravních policistů v pátek 26. října 2018 kolem 23:30 hodin projížděla v Kralupech nad Vltavou v ulici Přemyslova. Nedaleko benzinové čerpací stanice zpozorovala muže běžícího k silnici. Policisté zastavili a zjistili, že v nedaleké hasičské zbrojnici (dobrovolných hasičů) zkolaboval hasič.

Po příjezdu na místo okamžitě vyndali defibrilátor a brašnu první pomoci, kterou mají dopravní policisté ve svém vozidle. V hasičské zbrojnici na zemi ležel muž a jeden z hasičů mu poskytoval první pomoc, prováděl masáž srdce. Policisté se okamžitě přidali ke kolegovi. Několikrát použili defibrilátor. Společně do příjezdu zdravotnické záchranné služby prováděli resuscitaci muže. Záchranáři si ho okamžitě po příjezdu převzali do své péče a převezli ho k dalšímu vyšetření do nemocnice.

Díky skvělé práci, profesionalitě, odpovědnému a pohotovému přístupu dopravních policistů se podařilo zachránit další lidský život. Policisté tak opět naplnili heslo „ Pomáhat a chránit“.

por. Mgr. Markéta Johnová, Policie ČR