logo

Drogy mu zastínily mysl, nejprve chtěl zapálit benzínku, poté poničil v koloně tři auta, jeho řádění ukončil až TASER

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli odpoledne zastínily drogy nadobro mysl čtyřiašedesátiletého muže. Ten si na benzínce v Černé Hoře koupil do kanystrů benzín a zapalovače. Pak obsluze čerpací stanice sdělil, že tam všechno zapálí a benzínku vyhodí do povětří.

Důvodem jeho konání je naštvání na policisty, kteří jej prý před nedávnem bezdůvodně omezili na svobodě. V prostoru stanice drogami ovlivněný muž rozlil benzín, ale naštěstí se mu jej nepodařilo zakoupenými zapalovači zapálit. To se mu povedlo až o kousek dále na příjezdové komunikaci. Pak nasedl do auta a odjel směrem do Brna.

Obsluze stanice se podařilo založený požár záhy uhasit. To ale nebylo ze strany řádícího muže všechno. Tento o několik minut později předjížděl kolonu vozidel před Lipůvkou. Při manévru vedle svého fordu poničil i tři vozidla v koloně. Na autech způsobil škodu za skoro dvě stě tisíc korun.

Poškození řidiči se drogami ovlivněného viníka nehody, který se dal na útěk, pokoušeli na místě havárie zdržet. Ten, když spatřil přijíždějící hlídku, začal ji verbálně napadat a posléze ohrožoval policisty s tyčí v ruce. Ti byli nuceni muže, který mimo jiné vniknul na pozemek jednoho z rodinných domků, uklidnit za použití elektrického paralyzéru a přiložili mu služební pouta.

Testem na drogy hlídka zjistila, že muž je pod vlivem pervitinu a kokainu. Agresor, který skončil v policejní cele, se nyní bude zodpovídat z obecného ohrožení, porušování domovní svobody a násilí proti úřední osobě. Navíc policisté podají návrh na vzetí do vazby.

por. Bohumil Malášek, Policie ČR