logo

Dva chodci nepřežili v centru Prahy střet s tramvají

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na křižovatce ulic Sokolská a Ječná v centru Prahy došlo v úterý dopoledne k tragické dopravní nehodě, při níž tramvaj (jedoucí od náměstí I. P. Pavlova směrem ke Štěpánské) srazila dva chodce, kteří přecházeli Ječnou ulici.

Na místo okamžitě vyjely hlídky Policie ČR, včetně Oddělení řízení dopravy a Oddělení dopravních nehod, dále kriminalisté, posádky RZP, RV, Inspektor provozu ZZS HMP, dva náměstci ředitele ZZS HMP, vedoucí lékař operačního střediska ZZS HMP a také jednotky HZS Praha ze stanice Centrála a HZSp DPP (Hasiči Metro).

Provoz tramvají byl po nehodě obousměrně zastaven. Dopravní podnik nasadil náhradní autobusovou dopravu. Hasiči byli na místě za dvě minuty, první posádka záchranářů již tři minuty po oznámení.

Hasiči asistovali pražským záchranářům, kteří oba sražené chodce, muže ve věku cca 60 let, napojili na monitor, zajistili u nich dýchací cesty a snažili se je resuscitovat.

Bohužel i přes veškerou snahu záchranářů byl lékař nucen konstatovat u obou mužů smrt.

Vyšetřování nehody si na místě převzali kriminalisté, kteří na objasnění příčin a okolností vzniku nehody spolupracují s dopravními policisty. Policie ČR mimo jiné disponuje záznamem z městského kamerového systému. Vyšetřovat se bude například to, zda chodci přecházelo po přechodu, zda šli na zelenou, či naopak na červenou a podobně.

MrK, Týdeník Policie