logo

Dva mladí cizinci v Boskovicích brutálně napadli seniora

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Neskutečnou porcí brutality a ještě větším hyenismem se před několika dny prezentovala v Boskovicích dvojice osmnáctiletých cizinců.

Dvě hodiny po půlnoci si počkali na boskovickém Masarykově náměstí na procházejícího osmašedesátiletého muže. Nejdříve s ním komunikovali, aby jej posléze hrubě napadli. Když muž po několika úderech pěstmi do obličeje upadl na zem, tak do něj následně i kopali. Potom bezvládného muže, který upadal do bezvědomí, nestydatě prošacovali a okradli. Přitom bezbranného seniora ještě kopli do hlavy.

Neskutečně brutální lupiči získali při akci něco málo přes tři tisíce korun a láhev piva. Počínání mužů sledoval operátor městského bezpečnostního kamerového systému. Ten okamžitě alarmoval policejní hlídky. Ty pak oba agresivní násilníky vypátraly na městských hradbách, kde se dělili o lup.

Okolí neznalí muži při útěku skočili z hradeb. Jeden z nich se zranil a zůstal na místě, druhému se podařilo utéct. Na místě ale nechal jednu z bot a další osobní věci. I když zadržený cizinec svého parťáka neprozradil, blanenským kriminalistům se jej podařilo v následujících dnech vypátrat.

Oba agresivní násilníci skončili v policejní cele. Následně pak soudce rozhodl o jejich vzetí do vazby. Nyní jsou stíhaní pro loupež.

Policie ČR