logo

Dva řidiči pod vlivem alkoholu způsobili v Praze dopravní nehody, strážníkům opět neunikli

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kolorit opilých víkendových řidičů měl bohužel pokračování i tento víkend. Strážníci zadrželi dva opilé muže, kteří způsobili dopravní nehody. Oba případy dále šetří republiková police.

V neděli krátce po půlnoci prováděli strážníci z Prahy 3 kontrolní činnost ve Vinohradské ulici. U místní čerpací stanice svědek upozornil autohlídku na stříbrné osobní vozidlo, které měl řídit opilý řidič. Ten měl údajně navíc způsobit dopravní nehodu., Vozidlo, které právě odjíždělo z čerpací stanice, strážníci zastavili a vyzvali řidiče k předložení dokladů. Muž se k dopravní nehodě, při které nedodržel bezpečnou vzdálenost, přiznal s tím, že se s poškozeným řidičem finančně vyrovnal. Provedenou dechovou zkouškou však byly řidiči naměřeny bezmála dvě promile.

Oznámení o opilém řidiči přijali strážníci z Prahy 1 v neděli večer, Ve Vězeňské ulici měl řidič nabourat několik stojících vozidel. Strážníci se na místě spojili s oznamovatelem, který jeho počínání viděl a označil hlídce opodál stojícího zjevně opilého muže a ukázal poškozená vozidla. Strážníci muže ztotožnili a provedenou dechovou zkouškou mu naměřili bezmála dvě a půl promile.

Oba případy pro podezření ze spáchání trestného činu si k dalšímu šetření převzala Policie ČR.

Bc. Jan Čihák, MP Praha