logo

Dva teprve patnáctileté na mol opilé mladíky řešili strážníci v Praze

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jeden nadýchal téměř dvě promile, u druhého, s ohledem na jeho zdravotní stav, nebylo možné hladinu alkoholu orientačně změřit. Oba skončili v nemocnici.

Na opilou mládež ve vestibulu metra Chodov upozornil hlídku městské policie kolemjdoucí. Mladík seděl do půl těla svlečený na lavičce, vedle které postával jeho kamarád a dohlížel na jeho stav. Patnáctiletý mladík strážníkům přiznal, že se opil vodkou. Jak se k ní dostal, ale vysvětlit nedokázal. Nadýchal 1,83 promile. Jeho kamarád byl naštěstí střízlivý.

Druhý opilý mladík vyděsil kolemjdoucí na vlakovém nádraží v Praze 5 – Velká Chuchle. I tohoto mladíka „zachránila“ lavička, byl silně dezorientovaný, opakovaně zvracel a komunikace s ním nebyla možná. V jednu chvíli se začal zvratky dusit, proto ho strážníci uložili do stabilizované polohy a kontrolovali jeho stav, než se na místo dostavila záchranná služba.

Oba opilé chlapce si následně převzala do své péče záchranná služba a převezla je do nemocnice. Strážníci vyrozuměli také jejich zákonné zástupce a informace předali i na místně příslušný odbor sociálně právní ochrany dětí.

Irena Seifertová, MP Praha