logo

Dva úspěchy policistů z pražské Pohotovostní motorizované jednotky

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Hned dva úspěšné zákroky si během čtyřiadvaceti hodin připsali na pomyslný účet činnosti policisté z pohotovostní motorizované jednotky.

Ve středu chvíli před polednem vyslal operační důstojník hlídku do jednoho z domů v Písecké ulice v Praze 3. Dle oznámení se tam do bytu ve čtvrtém patře měli vloupat dva muži za pomoci páčidla. Policisté dorazili na místo během několika minut a na chodbě zastihli neznámého muže. Když je uviděl, rychle vešel do zmiňovaného bytu a snažil se před nimi zabouchnout dveře. To se mu však vzhledem k jejich poškození nepodařilo a policisté se dostali dovnitř, kde nalezli i druhého muže. Oba se následně k vloupání doznali a uvedli i důvod, kterým byla jejich špatná finanční situace. Což potvrdil i nález tašky, ve které byly věci z napadeného bytu za bezmála pětadvacet tisíc korun. Odnést ji však už nestihli.

Na místě tak byli zadrženi a předvedeni na policejní služebnu. Oběma mužům bylo po provedení patřičných úkonů sděleno obvinění pro trestné činy porušování domovní svobody, krádež a poškození cizí věci.

Druhý zákrok se odehrál o den později ve čtvrtek 13. září kolem jedenácté hodiny dopoledne. „Péjáci“ si v rámci hlídkové činnosti všimli v Kolbenově ulici v Praze 9 před sebou jedoucího vozidla. Rozhodli se ho zastavit a řidiče zkontrolovat. Že to byla dobrá myšlenka, se ukázalo záhy. Ačkoliv se dušoval, že je vše v pořádku, test na drogy odmítl podstoupit. Pozornosti policistů neunikl ani muž, který seděl na místě spolujezdce a hlavně tmavá taška pod jeho sedadlem. V ní policisté posléze nalezli dva průhledné pytle s rostlinou, která až nápadně připomínala marihuanu. To, že se jedná skutečně o tuto rostlinu, potvrdila orientační zkouška a také sám spolujezdec, který byl majitelem tašky. Doplnil, že se jedná přibližně o šest set gramů sušiny.

Oba muži následně „doprovodili“ policisty na služebnu k provedení dalších úkonů.

por. Mgr. Jan Rybanský, Policie ČR