logo

Dvaadvacetiletý mladík poškodil 20 zaparkovaných aut, zadrželi ho pražští strážníci

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Pražští strážníci zadrželi dvaadvacetiletého mladíka, který poškodil 20 zaparkovaných vozidel. Následně ho předali kolegům z republikové policie.

Kolem půl třetí ráno přijala městská policie oznámení, že v Bítovské ulici se nachází osoba, která ničí zaparkovaná vozidla. Po příjezdu strážníků z Prahy 4 se na místě již nikdo nenacházel, ale hlídka zde spatřila několik vozidel s ukopnutými zrcátky. Strážníci prohledali okolí a v Přímětické ulici zahlédli dvě osoby, které stály u zaparkovaného vozidla, jedna se dotýkala pravého zrcátka.

Strážníci muže vyzvali k předložení dokladů. Na dotaz, proč vyvrátili zrcátko u zaparkovaného vozidla, dvaadvacetiletý mladík odpověděl, že u auta nestál a nic neudělal. Dále uvedl, že přišli od stanice metra Kačerov. Vzhledem k tomu, že několik vozidel ve směru od metra Kačerov mělo ukopnutá zrcátka, strážníci pojali podezření, že jim dotyčný lže a že vozidla poničili.

Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu muže omezili na osobní svobodě, zajistili místo trestného činu a přivolali Policii ČR. Před jejím příjezdem se dvaadvacetiletý muž hlídce městské policie přiznal, že vozidla poničil on. Celkem se mu podařilo poškodit 20 vozidel.

Irena Seifertová, MP Praha