logo

Dvacet lidí skončilo v péči záchranářů poté, co se ve výrobní hale ve Studénce nadýchalo oxidu uhelnatého

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Tři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 2.1.2017 dopoledne ve výrobní hale hliníkových komponent ve Studénce (okres Nový Jičín), kde vznikal oxid uhelnatý – zřejmě v souvislosti s činností plynových topidel. Postiženy byly dvě desítky osob. Hasiči z haly evakuovali deset osob a hledali další případné zraněné. Většině zaměstnanců se podařilo uniknout do bezpečí ještě před příjezdem hasičů.

Operační středisko hasičů bylo o komplikacích ve Studénce informováno v pondělí po deváté hodině ranní. Do zdejšího průmyslového areálu vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bílovec a Nový Jičín, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů ze Studénky.

Hasiči evakuovali z velké výrobní haly deset osob a pátrali zde po dalších zaměstnancích. Na začátku zásahu uvnitř naměřili zdraví škodlivé koncentrace oxidu uhelnatého. Halu pak odvětrávali přirozenou cestou, kdy koncentrace oxidu uhelnatého klesaly až na bezpečné minimum.

Ošetřením ZZS MSK prošly dvě desítky osob s bolestmi hlavy i zvracením, šest z nich bylo odvezeno do zdravotnických zařízení.

por. Mgr. Petr Kůdela, HZS MSK