logo

Dvacetiletý mladík posprejoval na Orlickoústecku desítky objektů

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V prvním dubnovém týdnu loňského roku se letohradští obyvatelé postupně probouzeli do sprejem popsaného města. Tehdy neznámý pachatel v Letohradě pomaloval desítky ploch a tímto jim způsobil několikatisícové škody.

Desítky poškozených se na nás obraceli s žádostí o pomoc při zjednání nápravy poškození jejich majetku. Důsledné pátrání po pachateli nás zavedlo k dvacetiletému muži, který se sprejerství měl z části dopustit sám a z části s nezletilou osobou. Jejich nežádaná výtvarná barevná díla nápisů „RK“, „2015“, „BAKS“, „FNS“, „MNS“, „Shattter“ a dalších symbolů byla na fasádách deseti bytových domů na sídlišti U Dvora, místního kulturního domu, několika garáží, stodoly, dvou zaparkovaných mini bagrů, budov distribučních trafostanic a tenisové zdi. Bez povšimnutí nezůstaly ani betonové pilíře železniční stavby, zeď u zámeckého parku a další plochy soukromých osob nebo organizací. Odborným ohodnocením poškozených zdí a věcí byla škoda vyčíslena na téměř 53 tisíc korun.

Dvacetiletému muži jsme sdělili obvinění pro podezření z přečinu poškození cizí věci. Pokud mu soud vinu prokáže, hrozí mu trest odnětí svobody až na jeden rok. Jednání nezletilé osoby jsme pro její věk odložili.

por. Bc. Lenka Vilímková, PČR