logo

Dvě mladistvé dívky nepřežily v Mlékojedech střet s osobním vlakem

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na železniční trati mezi Všetaty a Neratovicemi došlo v sobotu v podvečer k tragické události. Dvě mladistvé dívky zde byly sraženy projíždějícím osobním vlakem. K nehodě došlo v Mlékojedech, v místě veřejnosti nepřístupném.

Na místo nehody okamžitě vyjela jednotka HZS SČK ze stanice Mělník, HZS SŽDC ze stanice Kralupy nad Vltavou, dále posádky ZZS Středočeského kraje, hlídky PČR a výjezdová skupina SKPV ÚO Mělník. O pomoc byl požádán vrtulník LZS Kryštof 01. Do Mlékojed následně zamířili ještě tiskoví mluvčí Policie ČR a HZS Středočeského kraje a také krizová interventka HZS Středočeského kraje.

Ještě před příletem vrtulníku bohužel musel lékař konstatovat u obou dívek smrt. Policisté uzavřeli okolí místa nehody. Kriminalistický technik zajistil potřebné stopy a zadokumentoval místo události. Na vyšetřování případu se kromě kriminalistů podílí také pracovníci Drážní inspekce.

Po dobu zásahu složek IZS byl provoz na trati zastaven. Uzavřena byla také Tišická a Hlavní ulice v Mlékojedech. Kriminalisté usilovně zjišťují, co bylo příčinou této tragické události.

MrK, Týdeník Policie