logo

Dvě nehody motorkářů na Jičínsku, pro jednoho letěl vrtulník LZS

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý 8. května došlo na silnicích v okrese Jičín ke dvěma vážným dopravním nehodám v souvislosti s jízdou na motocyklu.

První vážná událost se odehrála krátce po třinácté hodině na silnici III. třídy v katastru obce Červená Třemešná. Pětašedesátiletý řidič motocyklu Honda CBF 1000 tudy jel ve směru od Tetína na Hořice. V pravotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy a následně skončil vlevo mimo silnici. Při havárii utrpěl těžké zranění, které si vyžádalo neodkladný transport leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Vzhledem k rozsahu zranění nebylo možné na místě nehody u řidiče provést dechovou zkoušku. Přítomnost alkoholu v krvi tak potvrdí či vyvrátí rozbor zajištěného krevního vzorku v nemocnici. Celková škoda je předběžně stanovena na částku 40 tisíc korun.

Ke druhému obdobnému případu došlo po osmnácté hodině na silnici III. třídy v katastru obce Radim. Třiačtyřicetiletý řidič motocyklu Yamaha jel ve směru od Dřevěnic na Soběraz. V levotočivé zatáčce zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti skončil vpravo mimo silnici, kde havaroval. Muž utrpěl lehké zranění, které si vyžádalo převoz do Oblastní nemocnice v Jičíně k lékařskému ošetření. Provedená dechová zkouška u řidiče neprokázala ovlivnění alkoholem. Celková škoda je předběžně odhadnuta na částku 30 tisíc korun.

nprap. Aleš Brendl, Policie ČR