logo

Dvě vážné nehody zaměstnaly o Štědrém dnu policisty na Českolipsku, při jedné byl vážně zraněn chodec, při druhé zemřela řidička

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dopravní policisté vyjížděli na Štědrý den během několika minut ke dvěma nehodám na Českolipsku. Při jedné byl vážně zraněný chodec, druhá měla ty nejhorší následky. Zemřela při ní 60letá řidička.

Během patnácti minut 24. prosince 2018 vyjížděli dopravní policisté na Českolipsku ke dvěma vážným nehodám. První oznámil sedm minut po třetí hodině odpoledne na linku 158 sám řidič osobního auta, který v ulici Roháče z Dubé v centru České Lípy srazil 47letého muže. Přímo na místě střetu jej ošetřovali profesionální zdravotníci, kteří ho následně převáželi do liberecké nemocnice.

„Muže jsme ve vážném stavu, napojeného na umělou plicní ventilaci, převezli pozemní posádkou na traumacentrum Krajské nemocnice Liberec,“ sdělil ke zranění muže informace mluvčí záchranné služby Libereckého kraje Michail Georgiev.

Okolnosti střetu a zejména míru zavinění jednotlivých účastníků nehody policisté prošetřují. Řidič v rámci šetření nehody podstoupil i orientační dechovou zkoušku, její výsledek byl negativní. U chodce nebylo možné z důvodu špatného zdravotního stavu provést dechovou zkoušku, byl proto nařízen odběr krve. Závěry k zavinění nehody budou známy později, po důkladném prošetření.

Druhá nehoda, která byla na tísňovou linku policistů oznámena profesionálními zdravotníky dvaadvacet minut po třetí hodině odpoledne, skončila bohužel velmi smutně, a to ztrátou života. K nehodě, přesněji řečeno, havárii osobního vozu, došlo na silnici č. 278 v Hamru na Jezeře. Řidička, která jela od Hamru na Jezeře směrem na Stráž pod Ralskem, ze zatím nezjištěných příčin vyjela ze silnice mimo vozovku, kde se s autem převrátila a zůstala pod ním zaklíněna. Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje již nešlo ženě pomoci. „Lékař na místě musel bohužel konstatovat smrt, zranění byla neslučitelná se životem,“ doplnil Georgiev.

Policisté rovněž zjišťovali konkrétní osobu, která vůz řídila. Po zjištění, že za volantem seděla 60letá žena a odkud, informovali o této smutné události příbuzné ženy. Co konkrétně stálo za havárií osobního auta s fatálními následky zjišťují dopravní policisté. Z důvodu šetření nehody je vozovka, na které řídí provoz policisté, průjezdná pouze jedním jízdním pruhem.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková, Policie ČR