logo

Dvě vážné víkendové nehody motorkářů v Moravskoslezském kraji

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dvě události v silničním provozu, při kterých byli zraněni motocyklisté, započali prověřovat moravskoslezští dopravní policisté.

K první nehodě došlo dnes 14. 4. 2018 kolem 9 hodiny na silnici I/11 mezi obcemi Bruntál a Horní Benešov. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že 44letý motocyklista měl vjet na nezpevněný kraj komunikace a havarovat do příkopu. Motocyklista i řidič vozu měli zahájit úkon předjíždění. Při události byl motocyklista zraněn a z místa transportován záchranáři do nemocnice. Dechová zkouška motocyklisty byla negativní, okolnosti události i nadále prověřují bruntálští policisté.

K druhé havárii motocyklisty došlo kolem 13.30 hodiny v katastru obce Bohumín. Sedmadvacetiletý motocyklista zřejmě nezvládl řízení při průjezdu zatáčkou, přičemž vjel mimo komunikaci a narazil do svodidel. Řidič utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařskou péči i transport do nemocnice. Karvinští policisté i nadále prověřují okolnosti této nehody.

Tisková zpráva ZZS MSK (Lukáš Humpl):
Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v sobotu 14. dubna u dvou nehod motocyklistů. Odehrály se nejprve na Bruntálsku a poté na Karvinsku. U obou případů pracovala posádka vrtulníku LZS Ostrava, a to spolu s pozemními posádkami.

První událost přijali operátoři ZZS několik minut před devátou hodinou ráno. Čtyřiačtyřicetiletý motocyklista poblíž obce Rázová skončil po střetu s vozidlem mimo silnici. Utrpěl poranění horní končetiny, zůstal však při vědomí. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej vrtulník LZS transportoval do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Po třinácté hodině vzlétala LZS k dalšímu motocyklistovi, který havaroval na silnici u Bohumína. Po pádu se strojem zůstal zaklíněn pod svodidly. Byl v bezvědomí a jeho dýchání selhávalo. Zasahující lékař u něj zjistil závažná poranění hlavy a hrudníku. Sedmadvacetiletému muži bylo nutno zajistit dýchací cesty a umělou plicní ventilaci. Po dalších nutných opatřeních jej letečtí záchranáři šetrně přepravili na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice. Při předáni byl postižený v přímém ohrožení života.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková, Policie ČR