logo

Dvojice cestou z hospody přenastavila všechny semafory na hradecké křižovatce na červenou

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V těchto dnech policisté z obvodního oddělení Hradec Králové 2 sdělili podezření z trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení dvěma 25letým mužům. Policisté je viní z toho, že na začátku července neoprávněně zasáhli do elektrického ovladače světelné signalizace na hradecké křižovatce ulic Buzulucká a Pilňáčkova. Zásahem došlo k přepnutí všech semaforů na křižovatce na červený signál „STŮJ“. Naštěstí se to stalo krátce před půl dvanáctou v noci, kdy byl provoz minimální. Než na místo dorazil zaměstnanec technických služeb, který dal semafory do původního stavu, provoz na křižovatce museli řídit policisté.

Muži v době příjezdu policejní hlídky seděli na podezdívce plotu, kouřili a sledovali nechápající řidiče. Policejní hlídka je oslovila, ale muži se k přiznání neměli. Zapsala si je a po zhlédnutí kamerového záznamu, na kterém bylo vidět, že jsou to oni, kdo manipulovali s ovladačem, si je policisté předvolali na služebnu. Oba muži se k činu nakonec přiznali a řekli, že když se vraceli z hospody domů, všimli si poškozených dvířek na sloupu jednoho semaforu. Nedalo jim to a ze „srandy“ zmáčkli jedno tlačítko.

Oběma mužům hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Kdo rozbil dvířka u elektrického ovladače semaforu se nepodařilo zjistit, proto byl přestupek proti majetku na konci září odložen.

por. Iva Kormošová, Policie ČR