logo

Dvojice mužů z Kladna a Mostu ukradla několik tašek s oblečením, dotyční si prý mysleli, že je zadarmo

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V rámci provádění výkonu služby byli policisté hlídkové služby dne 28. prosince 2018 po dvanácté hodině vysláni do Holandské ulice v Kladně, kde na základě oznámení mělo dojít k odcizení oděvů.

Po příjezdu na místo oznámení bylo policejním šetřením zjištěno, že v době, kdy procházeli dva muži kolem prodejny s oblečením, které bylo vystaveno před obchodem, tyto oděvy odcizili a utekli do vnitřních prostor jiného obchodu v této ulici. Policejní hlídka tyto dva podezřelé muže dle popisu v prodejně potravin vypátrala s černými igelitovými taškami, které byly plné oděvů. Dalším policejním šetřením bylo zjištěno, že podezřelými muži jsou sedmadvacetiletý muž z okresu Most a dvacetiletý mladík z Kladna. Oba výtečníci doznali, že si oblečení vzali, neboť se údajně domnívali, že je zadarmo.

Na místo incidentu se následně dostavili policisté obvodního oddělení Kladno venkov a nyní je případ prošetřován jako podezření z přestupku proti majetku.

Na základě všímavosti občanů se podařilo policistům dopadnout pachatele i s odcizeným zbožím, kteří budou za své protiprávní jednání potrestáni. Je velmi důležité být obezřetní a pokud spatříte podezřelou osobu při krádeži nebo páchání jakékoliv trestné činnosti je třeba okamžitě využít bezplatné policejní linky 158 a svým zavoláním pomoci dopadnout pachatele a ostatním osobám ochránit jejich soukromý majetek, ale i společný majetek na veřejném prostranství.

nprap. Jana Šteinerová, Policie ČR