logo

Dvojice v Karlových Varech odcizila briliantový prsten za půl druhého milionu

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Karlovarští kriminalisté pátrají po muži a ženě cizí národnosti, kteří ve středu společně vstoupili kolem jedné hodiny odpoledne do prodejny se šperky v Karlových Varech. Žena si prohlížela drahé prsteny, které ji jedna z prodavaček ukazovala. Muž využil nepozornosti další prodavačky a z výkladní skříně vyndal zlatý prsten osázený brilianty ve chvíli, kdy prodavačce prstem ukazoval jiný prsten. Poté si jej strčil do kapsy u kalhot. Následně oba z prodejny odešli.

Oba cizinci do prodejny vstoupili téhož dne již podruhé. O 10 minut dříve tedy kolem 12:50 hodin předstíral muž zájem o koupi konkrétního prstenu pro sebe a prodejnu si tak mohli pořádně prohlédnout. O 10 minut později projevil zájem zase o jiné prsteny.

Majitel obchodu v odpoledních hodinách zjistil, že jeden prsten ve vitríně chybí. Škoda na prstenu je předběžně vyčíslena na částku přesahující 1 500 000 Kč.

Hledaný muž je ve věku 35 až 45 let, vysoké silnější postavy, tmavší pleti, nosí upravený plnovous a má prořídlé tmavé vlasy. Na sobě měl světlou košili s dlouhým rukávem, světle hnědé kalhoty, černé společenské boty.

Hledaná žena je ve věku 35 až 45 let, menší střední postavy, má černé delší vlasy a je tmavší pleti. Na sobě měla černé šaty, černé legíny, světlý svetr a černé boty.

Za zločin krádeže, kterým byla způsobena takto vysoká škoda, je stanoven trest odnětí svobody v rozmezí 2 až 8 let.

V případě, že muže a ženu poznáváte nebo máte jakékoli bližší informace k jejich pohybu a pobytu volejte prosím na linku 158 nebo na telefonní číslo 974 361 060.

mjr. Mgr. Kateřina Böhmová, Policie ČR