logo

Dvojice zadržených mužů má mít na svědomí krádeže kol za 400 tisíc

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté ve středu 12. října okolo 9. hodiny dopoledne zadrželi dva muže ve věku 31 a 19 let, na něž byl vydán souhlas se zadržením pro podezření z trestného činu krádeže.

Kamerové záznamy zhruba deseti oznámených případů nasvědčovaly tomu, že právě tito dva muži mají na svědomí krádeže kol na území města Pardubic, k nimž docházelo od června letošního roku.

Oba dva s kriminalisty spolupracovali a přiznali se celkem k 47 skutkům. Během výpovědi dokonce popsali, že v několika případech jezdili po městě, jedno odcizili, jenže zahlédli hodnotnější, proto původní „lup“ nechali v jiném stojanu a odjeli na jiném.

Několik okradených cyklistů se už se svým majetkem setkalo, ale máme tu ještě dalších pět zajištěných kusů, u nichž neznáme majitele, neboť jejich krádež nám nikdo neoznámil. Pokud si okradení lidé kolo na fotografii poznají, ať se dostaví na Obvodní oddělení policie Pardubice 1 s doklady dokazující jejich vlastnictví a s informací, kde jim bylo odcizeno.

Oba podezřelí muži dnešní den skončili ve vazební věznici. V případě prokázání viny jim hrozí s ohledem na výši vyčíslené škody, která dosahuje až 400tisíc korun, až pětiletý trest odnětí svobody. Jeden z nich byl dokonce v minulosti za obdobnou trestnou činnost podmínečně odsouzen a podmínka stále trvá.

por. Bc. Eva Maturová, PČR