logo

Fabia byla při nehodě v Českých Budějovicích odmrštěna na chodník, kde srazila čtyři děti

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu odpoledne, krátce po 16:00 hod., přijali českobudějovičtí dopravní policisté oznámení o nehodě na křižovatce ulic Milady Horákové a Antonína Barcala, v krajském městě. Po příjezdu na místo zjistili, že řidič osobního vozidla tovární značky tovární značky Škoda Fabia combi, stříbrné barvy, jel po ulici M. Horákové, ve směru od ulice Branišovská, na křižovatce s ulicí Ant. Barcala, odbočoval vlevo. Přitom dával přednost v jízdě protijedoucímu autobusu, kdy za ním hned odbočil. V ten okamžik však čelně narazil do jedoucího osobního vozidla tovární značky Škoda Fabia combi, modré barvy, které bylo pravděpodobně v zákrytu za autobusem. Po nárazu se modrá Fábia odmrštila až na chodník u přechodu pro chodce, kde stála skupinka chodců. Zde narazilo vozidlo do čtyř dětí, kdy utrpěly zranění.

Zraněné děti byly po prvotním ošetření převezeny do zdravotnického zařízení, kde lékaři stanovily, že jsou dvě děti zraněny těžce a dvě lehce.

Průběh a následky samotné nehody je v současné době v šetření dopravní policistů a kriminalistů oddělení obecné kriminality Územního odboru České Budějovice.

Žádáme případné svědky uvedené nehody, aby nás kontaktovali na Územním odboru České Budějovice, Služba kriminální policie a vyšetřování, Plavská 2, telefon 974 226 111 (v pracovní době PO – PÁ 07:30 – 15:30), případně na lince tísňového volání 158.

Děkujeme.

por. Bc. Milan Bajcura, Policie ČR