logo

Fabia vyletěla na Mělnicku ze silnice a přerazila betonový sloup, řidiče vyprošťovali hasiči

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek večer došlo mezi obcemi Želízy a Tupadly na Mělnicku, na silnici I/9, blíže k obci Želízy, k vážné nehodě osobního vozidla Škoda Fabia. Vozidlo vyjelo ve vysoké rychlosti mimo komunikaci, kde po desítkách metrů narazilo do betonového sloupu, který přerazilo. Ve voze cestovali v době nehody dva muži.

Na místo okamžitě vyrazily hlídky OO PČR Horní Počaply, DI PČR Mělník a prvosledová hlídka z Mělníka, dále posádky ZZS Středočeského kraje a jednotky HZS SČK ze stanice Mělník a HZS ÚLK ze stanice Štětí. O pomoc byla požádána posádka vrtulníku LZS Kryštof 01.

V době příjezdu složek IZS na místo nehody byl ve vozidle zaklíněn vážně zraněný řidič. Spolujezdec utrpěl zranění lehká.

Hasiči museli řidiče vozidla vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Posléze byl předán do péče záchranářům, kteří ho po zaléčení přepravili sanitkou do Želíz, kde mezitím přistál vrtulník LZS. Muž byl následně letecky transportován do jedné z pražských nemocnic. Spolujezdec byl převezen do nemocnice sanitním vozem.

Doprava byla v místě nehody řízena kyvadlově. Veškeré okolnosti vzniku nehody a její příčiny jsou předmětem dalšího šetření ze strany DI PČR Mělník.

MrK, Týdeník Policie