logo

Falešný vnuk požadoval po seniorském páru 300 tisíc korun, peníze však nezískal

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kladenská policie opakovaně upozorňuje občany a především seniory, aby byli obezřetní, dbali zvýšené opatrnosti a vyvarovali se před návštěvností podvodníků- zlodějů, kteří se pod záminkou jakéhokoliv příběhu snaží vetřít do jejich přízně a poté zneužijí jejich důvěřivosti ve svůj prospěch. Vždy je nutné si ověřit zda tyto cizí osoby, které vás osloví s nabídkou jakéhokoliv zboží nebo služby, jestli se zakládají na pravdě a zda se nejedná o podvodná jednání. Největším problémem těchto podvodů a krádeží je nevyzpytatelnost pachatelů, kteří za účelem různě vymyšlených příběhů se obohacují ve svůj prospěch a k této trestné činnosti si vybírají především seniory.

Upozornění pro seniory:
– nikdy si nepouštějte do svého obydlí cizí osoby
– nebuďte důvěřiví
– nevěřte žádným příběhům a vždy si danou skutečnost ověřte u svých blízkých
– pokud vás osloví cizí osoba a nabízí zboží a nebo chce se pod záminkou dostat do vašeho obydlí kontaktujte policii.

Kladenští kriminalisté v současné době prošetřují případ trestné činnosti páchané na seniorech, a to pokus podvodu. V tomto případě byli senioři obezřetní a zachovali se velmi profesionálně. Vzhledem ke svému duchapřítomnému jednání , že nebyli důvěřiví a nepodlehli usilovnému naléhání podvodníka, se tak nestali obětí podvodu.

Dne 5. prosince 2017 v průběhu třiceti minut přibližně od 14.00 do 14.30 hodin na pevnou linku, která je vedena na majitelku do bydliště manželského páru v jedné obci na Kladensku, se třikrát dovolal neznámý mužský hlas. Ve všech třech telefonátech se seniorům volající muž představil jako jejich vnuk a požadoval po nich částku ve výši 300 000,-Kč, s tím že finance do druhého dne vrátí zpět. Oslovení senioři se s volajícím nebavili, neboť ani jeden z nich hlas svého vnuka nepoznávali a odmítli s ním diskutovat po telefonu. V tomto případě falešný vnuk žádné finanční prostředky nezískal.

Kladenští kriminalisté nyní pátrají po podvodníkovi, který oslovil tyto seniory a j za tento skutek je podezřelý z trestného činu pokus podvodu, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši 5 let.

nprap. Jana Šteinerová, Policie ČR