logo

Fantom hotelů na Karlovarsku byl dopaden v Jáchymově, poznala ho místní policejní hlídka

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Třiapadesátiletý cizinec se měl od poloviny října roku 2016 nejméně v 9 případech dopustit krádeží v hotelech v Jáchymově a v Karlových Varech. Nejčastěji měl vniknout do hotelových pokojů a odcizit z nich peněženky, ve kterých byla finanční hotovost a osobní doklady poškozených. V některých peněženkách nalezl i platební karty, z těch poté provedl téměř 10 neoprávněných výběrů ve výši kolem 70 tisíc korun. Muž měl využít příležitosti i v dalších prostorách hotelů, jako například v šatnách zaměstnanců nebo v kanceláři. I odtud odcizil peněženky s finanční hotovostí a osobními doklady.

V posledním případě, který se stal dne 7. 3. v Jáchymově, vstoupil v hotelu do předsíně jednoho z pokojů, ve kterém byly dvě ženy. S těmi se snažil navázat rozhovor. Během hovoru jedné z nich odcizil z kabelky, která ležela v předsíni na botníku, peněženku s finanční hotovostí kolem 6 tisíc korun.

Celkem svým jednáním poškozeným způsobil škodu ve výši přesahující 110 tisíc korun.

Ve čtvrtek dne 9. 3. policejní hlídka v Jáchymově muže dle popisu poznala a zadržela jej. Muž byl převezen na policejní služebnu k provedení dalších úkonů.

Následující den kriminalisté 53letého muže obvinili ze spáchání pokračujícího přečinu Krádež a dále z přečinů Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a Porušování domovní svobody. Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Státní zástupce podnět akceptoval a o víkendu soudce rozhodl o vazbě. Policisté muže následně eskortovali do věznice.

V případě odsouzení hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na pět let.

nprap. Kateřina Krejčí, PČR