logo

Felicia se na Žďársku střetla s osobním vlakem

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté integrovaného operačního střediska přijali ve středu ráno před půl devátou oznámení o dopravní nehodě – jednalo se o střet osobního vozidla a osobního vlaku na železničním přejezdu v obci Rodkov na Žďársku.

Na místo byly vyslány nejbližší policejní hlídky. Policisté na místě nehody po prvotním šetření zjistili, že jednadvacetiletý řidič osobního vozidla Škoda Felicia jel po silnici ve směru od obce Rodkov směrem na Bystřici nad Pernštejnem. Při přejíždění přes železniční přejezd se signalizací z dosud nezjištěných příčin přehlédl přijíždějící osobní vlak.

Ve vlaku cestovalo v době nehody dvanáct osob – nikdo z cestujících se při nehodě nezranil. V osobním vozidle cestoval sám řidič, který utrpěl zranění, které si vyžádalo jeho převoz do zdravotnického zařízení k dalšímu ošetření.

Policisté provedli u řidiče osobního vozidla a u strojvůdce vlaku dechové zkoušky na přítomnost alkoholu – obě dechové zkoušky byly s negativními výsledky. Provoz na silnici v místě řídili v době vyšetřování nehody policisté kyvadlově. Provoz na trati byl zastaven a pro cestující z vlaku byla řešena náhradní doprava.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, PČR