logo

Ford začal po nárazu do stromu u Kojetína hořet, popálený řidič nadýchal policistům více než 1,8 promile alkoholu

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je důvodně podezřelý řidič, který okolo druhé hodiny ráno havaroval s vozem Ford Focus v úseku mezi obcemi Měrovice nad Hanou a Kojetínem.

Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin během jízdy po rovném úseku silnice vyjel s vozem vpravo mimo komunikaci a narazil do vzrostlého stromu nacházejícího se v blízkosti tamějšího rybníku. Vlivem nárazu došlo k zahoření vozidla a také dvou přilehlých stromů.

Při havárii utrpěl řidič zranění, spočívající mimo jiné v popáleninách. Z vozidla mu pomohla spolujezdkyně, která podle prvotního šetření utrpěla pouze lehké zranění, se kterým byla přepravena k ošetření do nemocnice v Kroměříži. Řidiče přepravili záchranáři do FN v Ostravě.

Dechová zkouška, které se řidič na výzvu policistů podrobil, ukázala, že usedl za volant pod vlivem alkoholu. Při orientační dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota lehce nad 1,8 ‰ alkoholu v dechu. O likvidaci požáru, po kterém zůstalo vozidlo zcela nepojízdné, se postarali přítomní hasiči. Škoda způsobená na vozidle byla předběžně vyčíslena na 30 000 Kč.

Veškerými příčinami, okolnosti a souvislostmi, za kterých k této havárii došlo, se policisté nadále zabývají.

por. Mgr. Jiřina Vybíhalová, Policie ČR