logo

Fotografie dokumentaristů HZS Praha zachycují rozsáhlý požár haly na Bohdalci

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Deset jednotek hasičů zasahovalo 24.08.2017 od 00:46 hodin u požáru haly v ulici Nad Vršovskou horou v Praze 10. Hala o rozměrech asi 60×20 metrů byla po příjezdu prvních jednotek zachvácena plamenným hořením v plném rozsahu.

Hasiči pracovali v dýchací technice pomocí 11 C proudů, dva proudy byly vedeny po žebříku a plošině. S ohledem na náročnost zásobování místa požáru vodou bylo asi 300 metrů od objektu zřízeno čerpací stanoviště z podzemního hydrantu.

Youtube Video
Podívat se na video

Několik jednotek SDH bylo od 01:00 hodin připraveno jako záloha za jednotky, které zasahovaly na místě požáru.

Hasiči se mimo samotné hašení haly soustředili i na ochranu okolních objektů. Objekt se nachází v hlídaném oploceném areálu v blízkosti dalších průmyslových budov. Před halou, která slouží jako autodílna, byly zaparkovány dva nákladní automobily, které byly požárem zničeny. Sálavé teplo poškodilo plastové části dalších automobilů stojících v okolí haly.

Jednotky pracovaly také se zařízením COBRA, pomocí kterého se dostaly pod střešní konstrukci vedlejšího objektu, který byl požárem částečně zasažen. S ohledem na rozsah požáru a počet zasahujících jednotek byl vyhlášen druhy stupeň požárního poplachu.

Hasiči-chemici prováděli během zásahu měření koncetrací škodlivin, které unikaly do ovzduší. Jejich koncetrace nepřekročila nebezpečnou mez. Povětrnostní podmínky navíc příznivě ovlivnily rozptyl zplodin hoření mimo obytnou část v okolí místa požáru.

Youtube Video
Podívat se na video

Před čtvrtou hodinou ranní na místě zůstaly jednotky na dohašování ohnisek požáru pod částečně zničenou konstrukcí haly. Na místě pracovala také vyšetřovací skupina hasičů a policistů. Došetření příčiny požáru se protáhne do odpoledních hodin. Rozsah škod se zatím zjišťuje.

V 04:37 hodin pracovali hasiči na dohašení ohořelých zbytků haly pomocí 6 C proudů. Dohašovací práce pak probíhaly i po 6. hodině ráno.

por. Bc. Martin Kavka, HZS Praha