logo

GIBS trestně stíhá tři osoby za ovlivňování řízení u Celní správy ČR

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Příslušníci Generální inspekce bezpečnostních sborů realizovali v těchto dnech případ pokusu ovlivnění celního řízení, které mělo za cíl uchránit zabavené padělané zboží.

Vyšetřovatel GIBS obvinil jednu příslušnici Celní správy ČR (CS ČR), jednu občanskou zaměstnankyni CS CŘ a jednoho muže z trestných činů nepřímého úplatkářství a zneužití pravomoci úřední osoby.

Samotnému celnímu řízení předcházela událost, kdy mobilní hlídka celníků zastavila ve Středočeském kraji nákladní soupravu s návěsem, na jehož ložné ploše bylo při kontrole nalezeno velké množství padělaného zboží v celkové hodnotě desítek miliónů Kč.

Občanská zaměstnankyně CS ČR a příslušnice CS ČR se následně snažily pro uvedeného muže za finanční úplatu ovlivnit probíhající řízení u CS ČR.

Vyšetřování nadále pokračuje pod aktivním dozorem příslušného státního zástupce. Stíhání dvou obviněných žen je vedeno na svobodě, obviněný muž je v současné době ve výkonu trestu odnětí svobody pro jinou trestnou činnost. V případě prokázání viny jim hrozí tresty odnětí svobody až do deseti let.

pplk. PhDr. Mgr. Ivo Mitáček, GIBS