logo

Hasiči likvidovali požáru domu s hospodářským stavením v Chrudimi

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli 23. dubna v 21.32 hodin vyjížděly jednotky hasičů k požáru rodinného domu se stodolou v obci Chrudim, místní části Píšťovy. Na místě zasahovaly jednotky profesionální z Chrudimi a dále dobrovolné z Topole, Chrudimi, Slatiňan a Chrasti. Při příjezdu hasičů byl již celý střešní prostor silně zakouřen.

Obyvatelé domu (manželé) byli mimo objekt. Hasiči měli velký problém s pohybem v půdních prostorách nad hospodářskou částí domu, kde se nacházela sláma, seno i uložený nábytek. Velitel zásahu si nechal na místo povolat speciální zařízení Cobra, kterým se hasiči mohou dostat do uzavřených prostor. „Velmi náročné bylo dostat se pod střechu, někde jsme museli část střechy rozebrat a hasit pomocí nastavovacích žebříků a potřebných proudů vody,“ říká velitel zásahu ppor. Ing. Kamil Petružálek.

Hašení pomocí Cobry bylo dle velitele zásahu velmi účinné. Hasiči používali dýchací přístroje a jejich spotřeba byla velmi velká. Na místo zásahu musely být dovezeny náhradní tlakové lahve pro výměnu a nasazení do zásahu. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 23.24 hodin a zcela zlikvidován byl v pondělí v 01.26 hodin. Na místo se dostavil i vyšetřovatel hasičů, který nyní zjišťuje, co bylo příčinou vzniku požáru. Škoda byla předběžně vyčíslena na 1 milion korun.

Vendula Horáková ,HZS Pardubického kraje