logo

Hasiči pomocí policejního vrtulníku zachránili muže, který spadl z vyhlídky

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve Svatém Janu pod Skalou na Berounsku došlo v neděli večer k pádu muže z vyhlídky na skále. Muž sklouzl ze skály a dostal se do místa, ze kterého nemohl ani nahoru, ani dolů.

Po ohlášení na tísňové lince na místo vyjela prvosledová hlídka Policie ČR z Berouna, posádky RZP a RV ZZS Středočeského kraje a dále pak jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Beroun a Řevnice (v obou případech lezecké skupiny). Hasiči na místo vyslali také terénní čtyřkolku s lezeckou výbavou. Protože se místo nacházelo ve velmi špatně přístupném terénu, byl na místo povolán také vrtulník Letecké služby Policie ČR, na jehož palubě byli středočeští hasiči – letečtí záchranáři, potažmo lezci HZS SČK ze stanice Kladno.

Jako první byli u muže hasiči – letečtí záchranáři s vrtulníkem LS Policie ČR. Jeden z hasičů se pomocí palubního jeřábu spustil k muži na skále. Po jeho zajištění jej posádka vrtulníku LS Policie ČR transportovala na nedalekou louku. Tam byly následně přivolány také všechny zbylé složky IZS.

Posádka RZP ZZS SČK si převzala muže do své péče. Neměl viditelná zranění, i přesto ho záchranáři preventivně převezli do nemocnice k dalšímu vyšetření.

Celá záchranná akce trvala středočeským hasičům od samotného ohlášení pouhých 40 minut.

MrK, Týdeník Policie