logo

Hasiči překládali nápoje a vyprošťovali náklaďák z příkopu u Hlučína

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Tři jednotky hasičů zasahovaly přes páteční poledne 4.11.2016 na silnici č.56 mezi Hlučínem a Kozmicemi (okres Opava), kde skončil nákladní MAN s nápoji v příkopu. Hasiči museli nealkoholické a alkoholické nápoje přeložit na náhradní vozidlo, MAN vytáhla zpět na silnici těžká hasičská technika. Vzhledem k jemné manipulaci mohl náklaďák odjet po vlastní ose.

Šestitunový MAN skončil v pátek dopoledne v příkopu i se čtyřtunovým nákladem nápojů a potravin. Na silnici z Hlučína do Kozmic nedaleko železničního mostu vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic v Hlučíně a Ostravy-Zábřehu, odkud přijel vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon, jeřáb Demag/Terex a pojízdná dílna. Zasahovala zde také jednotka dobrovolných hasičů z Hlučína.

Hasiči museli nejprve MANovi odlehčit – obsah korby přeložili na náhradní vozidlo. Pak ve třech fázích dostali nákladní vozidlo na silnici zpět na kola, aniž by utrpělo jakoukoliv újmu. Silnice byla po dobu vyprošťování – na necelou hodinu – uzavřena, během překládky se zde jezdilo kyvadlově.

Petr Kůdela, HZS Moravskoslezského kraje