logo

Hasiči při zásahu u požáru bytu ve Vsetíně evakuovali 19 lidí

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Deset minut před půlnocí přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o požáru bytu ve Vsetíně-Rokytnici. Na místo byly okamžitě vyslány jednotky profesionálních hasičů ze Vsetína a Valašského Meziříčí s dvěma cisternami a plošinou, a posilové jednotky dobrovolných hasičů z Jablůnky, Vsetína a Rokytnice.

Jak bylo na místě zjištěno, jednalo se o požár bytu ve čtvrtém patře. Hasiči v dýchací technice okamžitě pronikli dovnitř a provedli rychlou lokalizaci pomocí jednoho D proudu a ručního hasicího přístroje. Majitelka byla vyvedena mimo nebezpečí a předána do péče zdravotnické záchranné služby. Z důvodu silného zakouření v chodbách vyšších pater museli hasiči v dýchací technice zkontrolovat všechny prostory a informovat přítomné obyvatele bytů. Na pokyn velitele zásahu byla provedena evakuace celkem 19-ti osob. Díky tomu, že obyvatelé bytů dodrželi pokyny hasičů při řízeném odvětrávání pomocí přetlakové ventilace, nedošlo k dalším zraněním a nebylo nutné evakuovat další osoby.

Po celkové likvidaci požáru a odvětrání zakouřených prostor byly síly a prostředky na místě redukovány. Byla zde ponechána pouze jednotka dobrovolných hasičů ze Vsetína k asistenci vyšetřovateli, který nyní zjišťuje přesnou příčinu vzniku události a výše způsobených škod.

kpt. Ing. Pavel Řezníček, HZS ZLK