logo

Hasiči s vrtulníkem Letecké služby Policie ČR u Všenor zachraňovali zraněného muže

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Muž, který spadl ze skály u obce Všenory, zavolal na tísňovou linku 10. května po 19. hodině. V průběhu tísňového volání byl hovor přerušen a muži se již nebylo možné dovolat zpět.

Operační středisko na místo vyslalo lezeckou skupinu a velitele čety s terénním automobilem ze stanice Řevnice, dobrovolné hasiče z Dobřichovic s rychlým zásahovým automobilem a vrtulník Letecké služby PČR s leteckými záchranáři HZS Středočeského kraje.

Vzhledem k tomu, že místo nebylo určené přesně, navázal velitel zásahu spojení s vrtulníkem a všichni zahájili průzkum v přibližně popsané lokalitě. Operační důstojník si zajistil přehrání hovoru na tísňové lince pro zachycení všech podrobností a prostřednictvím operačního střediska generálního ředitelství HZS ČR vyžádal u operátora GSM sítě mimořádnou lokalizaci volajícího.

Po 30 minutách vyhledávání se díky posádce vrtulníku podařilo muže najít na skalním traverzu. Letecký záchranář k němu byl spuštěn, muže zajistil, a pak došlo k transportu na přístupné místo. Zde byl muž předán do péče ZZS.

Jaroslav Gabriel, HZS SČK