logo

Hasiči se připravují na extrémně silný vítr

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V souvislosti s výstrahou ČHMU na extrémně silný vítr, platnou pro celou Českou republiku zasedala již dnes odpoledne skupina štábu generálního ředitelství HZS ČR. Ta rozhodla o speciálních opatřeních.

Pracoviště příjmu tísňového volání a operační střediska budou obsazena v plných početních stavech, připravena odbavovat velký nápor volajících a řešit vzniklé mimořádné události. V pohotovosti je Záchranný útvar HZS ČR a to všechny tři roty – v Hlučíně, Jihlavě i ve Zbirohu. Zpohotověny jsou sklady Skladovacího a opravárenského zařízení HZS ČR pro výdej humanitárního materiálu, pro poskytnutí nouzového ubytování, lehátek, přikrývek a podobně.

V pohotovosti jsou i všechny stanice HZS ČR v republice a jsou připraveny okamžitě posílit početní stavy hasičů ve výjezdu. Stejně tak i dobrovolní hasiči.

Nejhorší situace se očekává od sobotního večera do nedělního poledne. Hasiči jsou na takovéto mimořádné události připraveni a řádně školeni, procházejí speciálním výcvikem pro práci s motorovou pilou, umí si tak velmi profesionálně s nepřízní počasí poradit. Nejčastěji v takových případech odstraňují popadané stromy, větve nebo zabezpečují poškozené střechy.

HZS ČR