logo

Hasiči u Kamenice vyprošťovali zaklíněného řidiče nákladního vozu, který narazil do stromu

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Profesionální hasiči ze stanic Říčany a Jílové byli ve středu 9. ledna po 14. hodině vysláni k dopravní nehodě nákladního automobilu, která se stala na silnici druhé třídy číslo 603 v katastru obce Kamenice.

Vozidlo po nárazu do stromu zůstalo nakloněné a převážená melasa se vysypala; uvnitř kabiny byl zaklíněný zraněný řidič. Na místo nehody vyjela společně s hasiči hlídka Policie ČR a také posádka zdravotnické záchranné služby.

S ohledem na intenzivní sněžení si řidiči hasičských vozidel museli cestou k zásahu počínat mimořádně obezřetně. Po příjezdu zraněný řidič s hasiči komunikoval. Nejprve ale bylo nutné nestabilní vůz zajistit. Pak hasiči pomocí dvou sad vyprošťovacího zařízení řidiče za čtyři minuty ze zdemolované kabiny zachránili a předali záchranné službě.

Velitel zásahu konzultoval nebezpečnost vysypaného nákladu s pracovnicí vodoprávního úřadu v Říčanech. Pro případ úniku provozních kapalin provedl preventivní opatření na přilehlé vodoteči nasazením sorpčního hada, nehoda však životní prostředí neohrozila. Po půlhodinovém zásahu byli na místo vyžádáni silničáři pro ošetření komunikace a provoz na staré benešovské silnici byl obnoven kyvadlově jedním jízdním pruhem. Úklid vysypaného nákladu a odtah vozidla zajistil majitel havarovaného automobilu.

Po 15. hodině velitel zásahu zredukoval zasahující síly a před 16. hodinou přejeli hasiči ze stanice Jílové k další dopravní nehodě. Na místě zůstal vyprošťovací automobil a velitel čety. Po dobu zásahu zajistila jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Mnichovice zálohu stanice Říčany pro případ vzniku další události.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel, HZS SČK