logo

Hasiči v Libereckém kraji vyjíždí k popadaným stromům, jeden spadl na náklaďák a usmrtil řidiče

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dnes zhruba od 11. hodiny začali být hasiči v Libereckém kraji voláni k popadaným stromům. Strom zatarasil půlku komunikace například v části obce Doksy (Břehyně) na Českolipsku, celou silnici uzavřel spadlý strom v části obce Dubá (Deštná), Brništi (části Nový Luhov). S borovicí přes celou vozovku si museli poradit hasiči v obci Okna.

Další stromy spadly v České Lípě (ulici Tovární), na Liberecku pak na Sychrově, na Jablonecku hasiči odstraňovali strom v zatáčkách z Frýdštějna na Malou Skálu nebo z Nové Vsi nad Nisou na Dolní Černou Studnici. Jen za 3 hodiny měli hasiči 17 těchto technických událostí.

Dnes po půl jedné odpoledne byli voláni profesionální hasiči z České Lípy a dobrovolná jednotka z Dubé k nehodě v Jestřebí (části obce Újezd), kde na komunikaci I/9 spadl strom na kabinu nákladního automobilu. Řidič utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl. Komunikace byla zcela uzavřena. Hasiči provedli protipožární opatření, vyprostili tělo řidiče a po zadokumentování události PČR rozřežou a odstraní strom z komunikace.

por. Mgr. Zdenka Štrauchová, HZS LK