logo

Hasiči v Ostravě vyprošťovali kamion, který havaroval na kruhovém objezdu

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dvě jednotky profesionálních hasičů z HZS MSK zasahovaly ve čtvrtek 7.9.2017 ráno a dopoledne na kruhovém objezdu prodloužené Rudné mezi ostravskými částmi Poruba a Krásné Pole u nehody kamionu Tatra, který vezl těžké kmeny. Kamion skončil i s přívěsem na pravém boku ve svodidlech, jeho řidič se zranil a skončil v nemocnici. Hasiči museli po vyložení nákladu kamion postavit zpět na kola Bizonem.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno ve čtvrtek ráno o půl sedmé. Na kruhový objezd vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic v Porubě a Zábřehu, odtud vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon.

Hasiči předali do péče ZZS MSK zraněného řidiče, který byl při vědomí, pak počkaly na přeložení nákladu těžkých kmenů na náhradní vozidlo soukromou firmou. Prázdný kamion i s přívěsem postavili hasiči zpět na kola najednou pomocí zadních navijáků Bizona, když museli hydraulickými nůžkami upravit část překážejících svodidel. Silniční doprava nemusela být při vyprošťování zastavena.

Hasiči také zasypali menší únik provozních kapalin sorbentem a nakonec kruhový objezd uklidili. Tatru odtáhli mimo kruhový objezd a předali zástupci poškozené firmy, který počkal na příjezd odtahové služby. Zásah hasičů trval přes čtyři hodiny.

por. Mgr. Petr Kůdela, HZS MSK